Bezpłatne badanie kliniczne

Prowadzone przeze mnie od dwóch lat badania kliniczne leku dla psów cierpiących na lęk separacyjny dobiegają końca. Obecnie rekrutacja nowych pacjentów jest wstrzymana. Chętni mogą nadal wypełnić formularz, skontaktuję się w przypadku ponownego uruchomienia rekrutacji.
—-
Celem jest sprawdzenie długoterminowej skuteczności leku stosowanego w leczeniu lęku separacyjnego.
Przez najbliższych kilka miesięcy będę kwalifikować zwierzęta do badania. Osoby, które przejdą całe 9-tygodniowe badanie otrzymają bezpłatną poradę behawioralną.

Badanie kliniczne - lęk separacyjny

Pies – kandydat do udziału w badaniu, musi:

  • być zdrowy,
  • być w wieku od 6 miesięcy do 8 lat (psy starsze niż 8 lat mogą wziąć udział w badaniu pod warunkiem, że nie występują u nich objawy demencji),
  • ważyć co najmniej 2 kg,
  • wykazywać wyraźne objawy lęku separacyjnego gdy zostaje sam w domu (np. niepokój ruchowy, wokalizację taką jak szczekanie albo wycie, zachowania destrukcyjne).

W trakcie trwania badania (przez 9 tygodni) pies musi zostawać sam w domu co najmniej trzy razy w tygodniu, a w domu nie mogą przebywać inne psy, u których także występuje lęk separacyjny. Przed włączeniem do badania, oceniam, czy pies kwalifikuje się do badania. W przypadku pozytywnej decyzji prowadzę szczegółowe badanie weterynaryjne, weryfikujące stan zdrowia zwierzęcia, włącznie z pobraniem krwi.

Badanie wymaga zaangażowania ze strony opiekunów. Opiekun po przeszkoleniu:

  • podaje lek stosowany w badaniu (lub placebo),
  • rejestruje na nagraniach wideo objawy lęku separacyjnego występujące u psa,
  • a także prowadzi dzienniczek elektroniczny, w którym opisuje zachowania psa w środowisku domowym.

Po zakończeniu 9-tygodniowego okresu pies będzie miał zapewnioną bezpłatną konsultację behawioralną. Leki stosowane w badaniu oraz związane z nim procedury weterynaryjne związane są bezpłatne.

Jeżeli chcesz wziąć udział w badaniu, wypełnij wstępny kwestionariusz przesiewowy.

This will close in 0 seconds