Jeszcze więcej kocich tajemnic!

Wszyscy wiemy, że koty podążają swoimi drogami, ale to nie znaczy, że nie możemy im towarzyszyć. Z tej książki dowiesz się jak zrozumieć swojego pupila, jak zdobyć jego zaufanie oraz rozpoznać co chce ci powiedzieć i na co się skarży.

Kocie ścieżki
Kocie ścieżki. Przewodnik po krętych drogach kociego umysłu

Chcesz od razu przejść do książki? Kliknij tutaj!

Przez wiele lat napisałam mnóstwo artykułów na temat zwierząt – psów i kotów. Pisałam o emocjach, zaburzeniach zachowania i o tym jak można im zapobiegać. Pandemia otworzyła kolejny rozdział w terapii zaburzeń zachowania zwierząt. Długotrwała izolacja negatywnie wpłynęła nie tylko na samopoczucie ludzi ale bardzo często – również zwierząt.

Liczba próśb o pomoc niestety przekracza moje możliwości dotarcia do wszystkich pacjentów, zwłaszcza, że z powodu pandemii ograniczyłam przyjmowanie nowych pacjentów. Wiele próśb i pytań się powtarza, dlatego postanowiłam zebrać w książce moje 15-letnie doświadczenia z leczenia zaburzeń zachowania kotów oraz wyniki badań naukowych publikowanych przez lekarzy weterynarii i innych specjalistów z całego świata.

W książce omawiam najczęstsze i najbardziej uciążliwe problemy związane z kocim zachowaniem. Piszę między innymi o tym jak poradzić sobie z kotami, które załatwiają się poza kuwetą. Co zrobić, żeby nasze mruczki nie tępiły okolicznej populacji małych zwierząt. Jakie czynniki wpływają na samopoczucie mruczków. Dużo uwagi poświęcam kocim potrzebom oraz rozpoznawaniu bólu, ponieważ koty są mistrzami kamuflażu. Niestety bardzo często zdarza się – dowodzą tego również przypadki prezentowane w telewizji, że opiekunowie nie rozpoznają oznak bólu. Zadbane, zdrowe zwierzę będzie również szczęśliwsze.

E-book zawiera praktyczne porady dla opiekunów oraz proste wyjaśnienie podłoża kocich zachowań i chorób. Dla dociekliwych przeznaczone są dodatkowe informacje poświęcone naukowymi doniesieniom i wynikom badań. Całość jest bogato udokumentowana źródłami, które mogą być przydatne zwłaszcza dla lekarzy weterynarii.

Wisienką na torcie są oryginalne ilustracje, których autorką jest moja córka. Zapraszam do lektury!